Συμμετοχή του Πανεπιστημίου Philips στην 88η Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης (7-15 Σεπτεμβρίου, 2024)

Το Πανεπιστήμιο Philips ολοκλήρωσε τη συμμετοχή του με την  Κυπριακή Αποστολή του Υπουργείου Παιδείας στην 88η Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης από τις 07 έως τις 15-09 στην ενότητα της Akademia. Η παρουσία του Πανεπιστημίου ήταν άκρως επιτυχημένη παρουσιάζοντας στο κοινό που επισκέφθηκε την έκθεση τα προγράμματα προπτυχιακού, μεταπτυχιακού και διδακτορικού επιπέδου και τους τρόπους φοίτησης είτε με συμβατική είτε με εξ αποστάσεως παρουσία.

Στα πλαίσια της συμμετοχής, ήρθε σε επαφή τόσο με δημόσιους οργανισμούς, όσο και με ιδιωτικούς φορείς της Ελλάδας, θέτοντας νέους στόχους και επερχόμενες συνεργασίες στο άμεσο χρονικό διάστημα.

Το περίπτερο του Πανεπιστημίου επισκέφθηκε και ο Πρύτανης κ. Δημήτριος Νατσόπουλος  όπου είχε γόνιμη συζήτηση τόσο με τους Ακαδημαϊκούς Συμβούλους όσο και με τις Λειτουργούς Εξυπηρέτησης σε όλα τα πεδία.

Τέλος, θέλουμε να ευχαριστήσουμε την διοίκηση της ΔΕΘ για την εξαιρετική διοργάνωση και τους επισκέπτες που μας τίμησαν με την παρουσία και το ενδιαφέρον τους.

Γραφείο Τύπου

Πανεπιστημίου Philips